برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
توضیحات

کنتاکتور LS مدل MC-18B-11-AC230 همان‌طور که از نامش هم پیداست دارای جریان قابل‌تحمل تا حداکثر 18 آمپر می‌باشد که این کنتاکتور قابلیت راه‌اندازی موتورهای الکتریکی سه فاز 400 ولت تا حداکثر 7.5 کیلووات یا 10 اسب را دارد، همچنین ولتاژ تحریک بوبین این کنتاکتور 220 ولت AC می‌باشد.

 

ویژگی‌های کنتاکتور 18 آمپر LS چیست؟

کنتاکتور 18 آمپر LS، از سری Metasol (که پرفروش‌ترین سری کنتاکتور های LS در ایران است) می‌باشد. این کنتاکتور باقابلیت تحمل شدت‌جریان 18 آمپر و با ولتاژ بوبین 220 ولت می‌باشد که یکی از پرمصرف‌ترین کنتاکتور ها در ماشین‌آلات صنعتی می‌باشد. ولتاژ نامی«Ue» کنتاکتور متاسل 18 آمپر که کنتاکت‌ها در شرایط عادی و با جریان نامی «Ie»می‌توانند تحمل کنند 690 ولت است که با این ولتاژ می‌توان قدرت قطع و وصل و نوع کاربرد کنتاکتور را مشخص نمود. ولتاژ عایق کنتاکت‌هااین کنتاکتور «Ui»برابر 690 ولت می‌باشد که استحکام عایقی بین کنتاکت ها را مشخص می‌کند. حداکثر پيک ولتاژ كه کنتاکتور در یک‌لحظه بدون آسیب می‌تواند تحمل كند «Uimp» برابر 6 کیلوولت می‌باشد. عمر مکانیکی و عمر الکتریکیMC-18B به ترتیب 15000000 و 2500000 دفعه می‌باشد. قابلیت نصب روی ریل 35 میلی‌متری (ریل عمومی در برق صنعتی) و همچنین قابلیت نصب با پیچ روی بدنه تابلو نیز از دیگر ویژگی‌های این کنتاکتور می‌باشد. بی متالی که می‌توان به این کنتاکتور متصل کرد بی متال مدل MT-12 می‌باشد.

 

طراحی و شکل ظاهری کنتاکتور 18 آمپر LS چگونه است؟

 این کنتاکتور ازلحاظ شکل ظاهری، با کنتاکتور های MC-9B  و MC-12B تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در میزان تحمل جریان کنتاکت های اصلی آن می باشد. در بدنه MC-18 از دو رنگ طوسی و سفید استفاده شده است. در پایه‌ی زیری کنتاکتور، رنگ طوسی و در قسمت بالا و روی کنتاکتور، رنگ سفید رنگ‌بندی این کنتاکتور را تشکیل داده است؛ مانند بقیه‌ی کنتاکتور ها در این کنتاکتور نیز، سه ترمینال قدرت جهت خروجی و اتصال موتور در زیر کنتاکتور و سه فاز ورودی در بالای کنتاکتور تعبیه‌شده است. در کنار ترمینال‌های قدرت دو ترمینال فرمان باز و بسته روی‌هم قرار دارد که برای مثال جهت خود نگه‌دار در مدارات فرمان استفاده می‌شود، همچنین این کنتاکتور قابلیت اضافه کردن کنتاکت کمکی بیشتری را روی خود دارد. ترمینال‌های بوبین این کنتاکتور همانند رقیب کره‌ای خود هیوندای، به‌صورت دوطرفه می‌باشد که این نوع طراحی در تابلوها بسیار کاربردی و در سیم‌کشی تابلوها و استفاده بیشتر از سیم به‌صرفه می‌باشد. در روی کنتاکتور ال اس متاسل 18 آمپر زائده نارنجی‌رنگی وجود دارد که با قطع و وصل شدن کنتاکتور این زائده نیز، بالا و پایین می‌رود که تغییر مکانی این زائده هنگام قطع و وصل کنتاکتور جهت اتصال کنتاکت کمکی اضافه روی آن می‌باشد.

 

کنتاکتور MC-18B چه کاربردهایی دارد؟

همان‌طور که در ابتدا گفته شد طبق برگه اطلاعاتی این کنتاکتور، MC-18B قابلیت استفاده جهت موتورهایی با قدرت حداکثر 10 اسب را دارد و این کنتاکتور در رنج کنتاکتورهای پر مصرف به دلیل این که بیشتر موتورهای پر‌کاربرد در رنج راه اندازی این کنتاکتور می باشد است. اما پیشنهاد می‌شود جهت بالا رفتن عمر کنتاکتور جهت راه‌اندازی موتورهای 10 اسب، از رنج بعدی این کنتاکتور یعنی MC-22B استفاده شود و از کنتاکتور MC-18B جهت کاربردهای فرمانی و در صورت استفاده از این کنتاکتور در مدارات قدرت، حداکثر موتوری که به این کنتاکتور متصل می‌شود از 7.5 اسب تجاوز نکند.

 

ابعاد MC-18B

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
MC-18B-220VAC

مشخصات

کنتاکتور- نوع قطعه
کنتاکتور
کنتاکت کمکی
1xNO - 1xNC
ولتاژ بوبین
220V-AC
حداکثر جریان مجاز
18A
You may also like
نوشته‌های مرتبط

گفتگو در ایتا

گفتگو در ایتا

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم