برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
توضیحات

کنتاکتور LS مدل MC-65A همان‌طور که از نامش هم پیداست دارای جریان قابل‌تحمل تا حداکثر 65 آمپر می‌باشد که این کنتاکتور قابلیت راه‌اندازی موتورهای الکتریکی سه فاز 400 ولت تا حداکثر 37 کیلووات یا 50 اسب را دارد، همچنین ولتاژ تحریک بوبین این کنتاکتور 220 ولت AC می‌باشد.

 

ویژگی‌های کنتاکتور 65 آمپر LS چیست؟

کنتاکتور 65 آمپر LS، از سری Metasol (که پرفروش‌ترین سری کنتاکتور های LS در ایران است) می‌باشد. این کنتاکتور باقابلیت تحمل شدت‌جریان 65 آمپر و با ولتاژ بوبین 220 ولت می‌باشد. ولتاژ نامی«Ue» کنتاکتور متاسل 65 آمپر که کنتاکت‌ها در شرایط عادی و با جریان نامی «Ie»می‌توانند تحمل کنند 690 ولت است که با این ولتاژ می‌توان قدرت قطع و وصل و نوع کاربرد کنتاکتور را مشخص نمود. ولتاژ عایق کنتاکت‌ها این کنتاکتور «Ui»برابر 1000 ولت می‌باشد که استحکام عایقی بین کنتاکت ها را مشخص می‌کند. حداکثر پيک ولتاژ كه کنتاکتور در یک‌لحظه بدون آسیب می‌تواند تحمل كند «Uimp» برابر 8 کیلوولت می‌باشد. عمر مکانیکی و عمر الکتریکی MC-65A به ترتیب 12000000 و 2000000 دفعه می‌باشد. قابلیت نصب روی ریل 35 میلی‌متری (ریل عمومی در برق صنعتی) و همچنین قابلیت نصب با پیچ روی بدنه تابلو نیز از دیگر ویژگی‌های این کنتاکتور می‌باشد. بی متالی که می‌توان به این کنتاکتور متصل کرد بی متال مدل MT-63 می‌باشد.

 

طراحی و شکل ظاهری کنتاکتور 65 آمپر LS چگونه است؟

کنتاکتور MC-65A مانند کنتاکتور 50 آمپر همین سری می باشد. در بدنه MC-65 مانند بقیه‌ی کنتاکتور های این سری از دو رنگ طوسی و سفید استفاده شده است. در پایه‌ی زیری کنتاکتور، رنگ طوسی و در قسمت بالا و روی کنتاکتور، رنگ سفید رنگ‌بندی این کنتاکتور را تشکیل داده است؛ مانند بقیه‌ی کنتاکتور ها در این کنتاکتور نیز، سه ترمینال قدرت جهت خروجی و اتصال موتور در زیر کنتاکتور و سه فاز ورودی در بالای کنتاکتور تعبیه‌شده است. این تیپ کنتاکتور نیز در کنار ترمینال‌های قدرت دو ترمینال فرمان باز و دو ترمینال فرمان بسته قرار دارد و همچنین این کنتاکتور قابلیت اضافه کردن کنتاکت کمکی بیشتری را روی خود دارد. از تفاوت‌های ظاهری این کنتاکتور با رنج‌های دیگر این است که رنگ سفید در آن بیشتر به کار رفته و اطراف زائده نارنجی‌رنگ، رنگ طوسی وجود ندارد. از دیگر تغییرات ظاهری این کنتاکتور می توان به مجزا بودن درپوش روی ترمینال های قدرت اشاره کرد که این طراحی باعث راحت‌تر شدن سیم کشی آن می شود. ترمینال‌های بوبین این کنتاکتور همانند بقیه ی کنتاکتورهای جدید بازار، به‌صورت دوطرفه می‌باشد که این نوع طراحی در تابلوها بسیار کاربردی و در سیم‌کشی تابلوها از مصرف سیم بیشتر صرفه جویی می شود.

 

کنتاکتور MC-65A چه کاربردهایی دارد؟

بیشترین استفاده از کنتاکتور MC-65A در راه اندازی الکتروموتور ها می باشد. اگر بخواهیم الکتروموتوری را به صورت مستقیم و یک ضرب راه‌اندازی کنیم پیشنهاد می شود برای دوام و طول عمر بیشتر کنتاکتور حداکثر موتوری که به آن متصل می کنید، 30 کیلووات بیشتر نباشد و برای راه اندازی موتورهایی که به صورت ستاره مثلث راه اندازی می شوند و از سه کنتاکتور برای راه اندازی آنها استفاده می شود نباید توان موتوری که به آن متصل می شود از 55 کیلووات بیشتر باشد. در کل برای دوام و طول عمر بیشتر این کنتاکتور نباید جریانی که به صورت مداوم از آن می گذرد از 50 آمپر تجاوز کند.

 

ابعاد MC-65A

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
MC-65A-220VAC

مشخصات

کنتاکتور- نوع قطعه
کنتاکتور
کنتاکت کمکی
2xNO - 2xNC
ولتاژ بوبین
220V-AC
حداکثر جریان مجاز
65A
You may also like
نوشته‌های مرتبط

گفتگو در ایتا

گفتگو در ایتا

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم