برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تفاوت کلید حرارتی با بی متال چیست؟

نوشته شده در تاریخ4 سال پیش

عملکرد کلید‌های حرارتی تقربیا شبیه بی متال است و کارش همانند بیمتال حفاظت در برابر اختلات جریان است. اما یک سری تفاوت‌هایی بین بی متال وکلید حرارتی است که موجب شده کلید‌های حرارتی بهتر از بی متال‌ها باشند و ضریب امنیت آن بیشتر از بی متال باشد.

بی متال برای اتصال به الکترو موتور نیاز به کنتاکتور دارد و تیغه های ورودی آن به ترمینال های خروجی کنتاکتور متصل میگردد و در صورت بروز مشکل توسط تیغه کمکی بیمتال، مدار فرمان کنتاکتور را قطع کرده و از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری میکند. چنانچه کنتاکتور توسط شیء خارجی یا بروز مشکل، تیغه های قدرت به یکدیگر متصل باشند. با قطع مدار فرمان برق ورودی الکترو موتور قطع نشده و موجب سوختن موتور میگردد. اما در کلیدهای حرارتی می توانیم موتور را مستقیم و بدون نیاز به کنتاکتور به منبع سه فاز متصل کنیم و در صورت  بروز خطا، کلید حرارتی تیغه های قدرت (منبع سه فاز) را قطع کرده و از سوختن موتور جلوگیری میکند.
و دیگر اینکه کلیدحرارتی موتور را هم در برابر جریان مغناطیسی (اتصال کوتاه) و هم در برابر جریان حرارتی (اضافه بار) محافطت میکند اما بیمتال ها موتور را فقط در برابر جریان حرارتی محافظت میکند.
در نهایت کلید های حرارتی را می‌توان به عنوان بهترین محافظ موتور نام برد، اما عیب اساسی آنها این است که این کلید‌ها فقط تا بازه ۱۲۵ آمپر تولید می‌شود.

 
جریان مغناطیسی و جریان حرارتی چیست؟

به بیان ساده وقتی یک الکترو موتور در اثر تحمل اضافه بار جریانش بالا میرود موتور گرم میشود که به این اتفاق می‌گویند بالا رفتن جریان حرارتی و وقتی الکترو موتور در اثر اتصال کوتاه بین دو فاز یا اتصال بدنه و فاز و یا فاز و نول و هر کدام از این موارد بدنه موتور بسیار گرم شود به اصطلاح می‌گویند جریان مغناطیسی بالا رفته است.
 

ضمن تشکر از شما دوستان عزیز

 امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع‌شده باشد. با ارسال نظرات مفید خود ما را در بهبود هرچه بیشتر مقالات و سایت یاری نمایید. به امید آنکه بتوانیم با کمک یکدیگر گامی هرچند کوچک در بهبود فضای کسب‌وکار کشورمان برداریم.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم