برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
آخرین نظرات
جستجو در وبلاگ

آموزش نحوه خواندن اطلاعات درج شده روی کنتاکتورها

نوشته شده در تاریخ2 سال پیش 8150
دوست داشتن4

پلاک لوحی است که کلیه مشخصات کاری و راه‌اندازی تجهیزات الکتریکی روی آن قید می‌شود و لازم است تا جهت راه‌اندازی صحیح، طراح بتواند اطلاعات موردنیاز را از روی آن استخراج نماید. به‌منظور انتخاب صحیح و مناسب کنتاکتور در پروژه  باید به چگونگی استخراج اطلاعات از روی پلاک آشنا بود. شکل ظاهری پلاک کنتاکتور و نوع اطلاعات نوشته‌شده روی آن متفاوت است.

در شکل زیر چند نمونه از این پلاک‌ها را می‌بینید:

 

به‌طورکلی روی پلاک کنتاکتورها اطلاعات مختلفی در مورد شرکت و کشور سازنده ،تیپ و نوع کنتاکتور،شماره‌سریال ، استانداردها و مشخصات فنی کنتاکتور( در زمان‌ها و شرایط مختلف) بیان‌شده است.

همان‌طور که در هر دو پلاک مشخص است نام تجهیز و شرکت سازنده آن (  LS و  (HYUNDAY  کاملاً مشخص می‌باشد. تیپ کنتاکتور ها معمولاً با استفاده از جریان نامی آن مشخص می‌شود در شکل اول 9A و در شکل دوم HGC 40 نشان‌دهنده‌ی تیپ کنتاکتور می‌باشد. کنتاکتور ها دارای استانداردهای مختلفی ازجمله IEC,EN,VDE,… می‌باشد که روی پلاک کنتاکتور مشخص می‌شود. حروف CE بر روی کنتاکتور نشان‌دهنده‌ی این است که این تجهیز با قوانین و مشخصات تعریف‌شده در اتحادیه اروپا منطبق است. مشخصات توان، جریان و ولتاژ کنتاکتور مورداستفاده در شرایط و ولتاژهای مختلف بر روی کنتاکتور ها قابل‌مشاهده است که توضیحات هرکدام در زیر آمده است.

 Ith: جریانی که در شرایط کار نرمال و با یک‌بار اتصال درتر 8 ساعت (یک شیفت کاری) از کنتاکت‌های کنتاکتور عبور کند و در خصوصیات آن تغییری ایجاد نشود.

 Ui: ولتاژی است که میزان عایق بین کنتاکت ها را مشخص می‌کند.

Uimp: ولتاژ ضربه يا ايمپالس مقدار ولتاژ ضربه‌ای كه تجهيز بدون خراب شدن می‌تواند آن را تحمل كند.

Ue: لتاژی که کنتاکت ها با عبور جریان نامی در آن به کار گرفته می‌شود را ولتاژ کار نامی می گویند که این ولتاژ ،توانایی قطع و وصل یا نوع و محل استفاده از کنتاکتور را مشخص می‌کند.

در کنتاکتورها برای ولتاژ نامی‌های مختلف، توان‌ها و جریان‌های متناسب با آن ولتاژ بر روی پلاک درج‌شده است.از دیگر اطلاعاتی که از روی پلاک کنتاکتور می‌توان دریافت کرد میزان جریان عبوری مداوم از کنتاکتور ،وزن ،دمای کاری ،تاریخ ساخت و دیگر قابلیت‌های آن را می‌توان نام برد.

لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله بیان نمایید....

محصولات مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید

گفتگو واتساپ

واتساپ

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم