برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

سیگنال بیزر دار

نوشته شده در تاریخ4 سال پیش

سیگنال بیزر دار چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در محیط ها و کارگاه های صنعتی که چندین تابلو فرمان مختلف وجود دارد یک چراغ سیگنال نوری به تنهایی نمی‌تواند اپراتور را به محل مورد نظر احضار کند و برای این کار باید راه بهتری پیدا کرد. برای رفع این مشکل می‌توان از آلارم‌های صوتی استفاده کرد. مشکل آلارم صوتی این است که برای تعداد زیاد در یک محل قابل استفاده نیست. به عنوان مثال نمی‌توان از یک آلارم صوتی برای حالت در حال کار و از یک آلارم دیگر برای حالت خطا استفاده کرد.
راه بعدی استفاده از ترکیب آلارم صوتی و نورانی به صورت یک واحد است. برای این کار نوعی از چراغ‌های سیگنال به بیزر داخلی مجهز شده‌اند. با وصل تغذیه در این سیگنال‌ها یک لامپ شروع به چشمک زدن کرده و هم‌زمان بیزر آن نیز فعال می‌شود. به عبارت دیگر آلارم نوری و صوتی در این قطعه به صورت هم‌زمان تولید می‌شود.
نکته‌ی مهم در این قطعه این است که برای عملکرد آلارم صوتی نیازی به مدار یا سیستم خارجی نبوده و می‌توان آن را همانند چراغ‌های سیگنال معمولی در یک سوراخ نصب و سیم‌بندی کرد. به عنوان مثال در تصویر زیر، دیاگرام الکتریکی سیگنال بیزر دار را مشاهده می‌کنید. این قطعه همانند دیگر چراغ‌ها تنها دو ترمینال X1 و X2را داشته و هیچ المان اضافی و یا قابل تنظیمی در آن وجود ندارد.

 

 این نوع از چراغ‌ها با رنگ‌های متفاوت ساخته شده و قدرت صوتی آن‌ها به اندازه‌ای است که در یک محل سرپوشیده و بدون صدای اضافی شنیده شود. در صورت لزوم استفاده از آلارم صوتی و نورانی در محل‌های باز یا پر سر و صدا باید از تجهیزات اخباری دیگری استفاده کرد.

همچنین این چراغ سیگنال ها در دو نوع 24 ولت DC و 220 ولت AC در بازار موجود می‌باشد.

 

ضمن تشکر از شما دوستان عزیز

 امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع‌شده باشد. با ارسال نظرات مفید خود ما را در بهبود هرچه بیشتر مقالات و سایت یاری نمایید. به امید آنکه بتوانیم با کمک یکدیگر گامی هرچند کوچک در بهبود فضای کسب‌وکار کشورمان برداریم.

 

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم