برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تولید برق از رنگ سیاه

نوشته شده در تاریخ3 سال پیش

این رنگ غیر سمی جدید که Bare Paint نام دارد، به راحتی در دمای اتاق خشک می‌شود و هیچ خطری برای استفاده کننده نخواهد داشت. محققان کالج سلطنتی هنر انگلیس معتقدند که کاربردهای این رنگ بسیار زیاد خواهد بود و از نقاشی‌های هنرمندانه تا کاربری‌های عملی و علمی را شامل می‌شود. از آنجا که این رنگ قادر به تولید برق است، هیچ بعید نیست در آینده با بیلبوردهای تبلیغاتی سخنگو مواجه شویم!

این رنگ با لایه‌ی 50 میکرونی که دارد، می‌تواند مقاومت سطحی 55 اهم بر سطح را داشته باشد. از طرف دیگر این رنگ مبتنی بر آب است اما پس از خشک شدن به صورت ضدآب درنمی‌آید؛ که مزیتی برای این رنگ به شمار می‌رود و می‌توان با استفاده از رنگ‌های ضد آب یا لاک الکل آن را اعمال کرد. گفتنی است Bare Paint در حال حاضر تنها به رنگ مشکی ارائه می‌شود.

مخترع این رنگ معتقد است:

عموماً ابزارهای کاربردی را به دو دسته‌ی تأمین کننده‌ی انرژی یا مصرف کننده تقسیم می‌کنیم. رنگی که ما ساخته‌ایم می‌تواند به عنوان ابزاری برای سنجش میزان پتانسیل الکتریکی به کار آید و به عنوان یک حسگر خازنی یا مداری بزرگ‌تر با میکرو کنترلرها نیز مرتبط گردد. این رنگ می‌تواند در آینده برای تأمین انرژی لامپ‌های LED یا اسپیکرهای کوچک به کار گرفته شود. جالب‌ترین قسمت زمانی است که این رنگ‌ را با ابزارهای نوین ترکیب خواهیم کرد.

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم